O restauraci

Historie restaurace

Dům U dvou arcivévodů je nejstarším chebským zájezdním hostincem, který  pod názvem U červeného koníčka hostil od roku 1531 většinu prominentních návštěvníků města. Dům byl přestavěn v 19. století do dnešní barokní podoby a je jedním z mála domů se zachovaným arkýřem. Reliéf, podle kterého byl dům lidově nazýván U dvou princů, pochází z roku 1806. Tři roky předtím zde byli ubytováni rakouští arcivévodové Johann a Ludwig, od kterých získal hostinský povolení svůj hostinec takto přejmenovat. Tento známý hostinec, přejmenovaný později na Hotel na náměstí, byl v roce 1926 uzavřen. V 60. letech byla tradice nejstaršího chebského hostince opět obnovena a otevřena restaurace, tentokrát pod názvem  U Krále Jiřího.

Současná restaurace

Restaurace U Krále Jiřího

Restaurace U Krále Jiřího je nejstarší chebskou restaurací, jejíž historie sahá až do 16. st.n.l., se nalézá přímo na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Vchod je v postranní ulici Březinova. Naše restaurace nabízí bohatý jídelníček složený z tradičních jídel české kuchyně. Najdete u nás výborný guláš nebo českou klasiku „knedlo-vepřo-zelo“. Samozřejmostí je vynikající čepované tankové pivo.

Naším hostům nabízíme příjemné posezení v prostředí, ve kterém se odráží historie restaurace.  Je zde instalována venkovní zastřešená terasa, která je v letních měsících velmi oblíbená a našimi hosty hojně využívaná.

Přijďte ochutnat naše tradiční české speciality a vychutnejte si jedinečnou atmosféru naší hospůdky.